Údolí u řeky

Údolí u řeky je moje první mezinárodní série knih pro děti, která vyšla celkem v devíti jazycích. Největší radost mám z toho, že ji mohu představit jako audioknihu, v tištěné verzi i jako e-knihu. Neváhejte a nechte se okouzlit také 🙂

Moje dětské knihy

Údolí u řeky -  Spousta překvapení

Údolí u řeky –
Spousta překvapení

Ve druhé knize Údolí u řeky zažívají malí kamarádi další dobrodružství a rádi se s vámi o ně podělí.

Údolí u řeky -  Malí kamarádi

Údolí u řeky – Malí kamarádi

Moje první mezinárodní kniha v celkem 9 jazycích, tištěné verzi, audioknize a e-knize. To je něco, na co jsem velmi hrdá.

Kriminální román Lubina Hajduk-Veljkovićowa

Modré fazole

Opravdová detektivka pro dospělé. Odehrává se ve sportovním prostředí, ale víc neprozradím. Ráda píšu také lužickosrbské pohádky nebo romány pro dospělé.

Co je na mých knihách pro děti tak krásného?

Když připravuji novou dětskou knihu, dávám svým postavám čas, aby v mé hlavě vyrostly a ožily. Mají pak každá svůj vlastní individuální charakter, stejně jako my lidé, a v určitých situacích reagují odlišně. Cítím se být blízce propojená se světem dětí, naštěstí se stále dokážu dívat na svět dětskýma očima, až mě to samotnou vždy znovu překvapí.

Dojmy z mých dětských knih

Lužickosrbská dětská kniha - Juliana
Lužickosrbská dětská kniha - Lubina Hajduk
Překlad filmu do lužické srbštiny
Dětská kniha o koních od Lubiny Hajduk
Branko a Lubina si společně čtou
Údolí u řeky -  Spousta překvapení
Zvláštní okamžiky v Lubinině životě

Co mě fascinuje na příbězích o zvířatech?

Na příbězích o zvířatech mě fascinuje, že jsou o krok dále od našeho „skutečného“ života. Sice svým zvířecím postavám dávám mnoho lidských vlastností, ale ony si často stejně najdou vlastní kreativní řešení svých otázek a problémů. Stejně jako děti budoucnosti hledají stále nová vlastní řešení, aby se svět dále rozvíjel.

Jako čtenáři přistupujeme ke zvířatům s velkou důvěrou a sympatiemi, a díky tomu dokážeme vnímat pestrou škálu různých povahových rysů. Zvířata mohou dětem pomoci, aby si dokázaly srovnat a pojmenovat to, co prožily. Zvláště malé děti se s nimi snadno ztotožní. Do vyprávění o světě zvířat tak mohou být zasazena i zásadní témata jako přátelství nebo strach a obavy. Děti potřebují stále nové příběhy, v nichž se na různé způsoby vypráví o věcech, které jim leží na srdci.

Proto mám radost, že vám mohu představit dvě zvědavé myšky Mirku a Kiki a zajíce Ferdiho. Zajímavé je, že ačkoli ilustrátor žije v úplně jiném kulturním prostředí, naprosto intuitivně vystihl charakterové rysy zvířátek a dal jim jasnou výtvarnou podobu. Znovu se mi tak potvrdilo, že příběhy a postavy z Údolí u řeky jsou srozumitelné a fungují napříč národy. Proto je dobře, že nyní vycházejí i v cizích jazycích – a těším se na reakce čtenářů.

– Lubina Hajduk-Veljkovićowa

Těším se na vaši zprávu!

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek. Je skvělé, že jste tady. Máte-li chuť, poslechněte si náš podcast, podívejte se na nás na sociálních sítích nebo nám napište, rádi odpovíme na jakoukoli zprávu!

Dojmy z našeho života: