Naše první knižní série

Údolí u řeky

Údolí u řeky je moje první mezinárodní série knih pro děti, která vyšla celkem v devíti jazycích. Největší radost mám z toho, že ji mohu představit jako audioknihu, v tištěné verzi i jako e-knihu. Neváhejte a nechte se okouzlit také 🙂

Údolí u řeky -  Malí kamarádi

Malí kamarádi

Údolí u řeky 1

Poznejte obyvatele údolí u řeky a zažijte spolu s pěti kamarády různá dobrodružství. Co na řece objeví malá myška Mirka? Kde bude bydlet jezevec Dorian? Kdo připravuje zajíce Ferdu o spánek? V láskyplně ilustrovaných barevných příbězích se dozvíte, čeho všeho je přátelství schopno a jaké bohatství nápadů se skrývá v každém z nás. Vítejte v údolí u řeky!
Moje první mezinárodní kniha ve více a více jazycích, jednojazyčně nebo dvojjazyčně, jako paperback, audiokniha a e-kniha.
Údolí u řeky -  Spousta překvapení

Spousta překvapení

Údolí u řeky 2

Dobrodružství v údolí u řeky pokračují! Tentokrát na naši pětici přátel čekají mnohá setkání a překvapení. Co u řeky pohledává operní zajíc? Najde Ferda opět cestu domů? A kdo to hlasitě volá o pomoc? Pojďte se s námi podívat, co zažívají myšky Mirka a Kiki, zajíc Ferda, jezevec Dorian a sova Luna. A samozřejmě na vás čekají nové hádanky.

Už je jaro?

Údolí u řeky 3

Do údolí u řeky přichází jaro a na pětici přátel opět čeká mnoho dobrodružství. Jak vylákají sovu Lunu z její stromové jeskyně? Kdo ukradl Kiki tulipány? A o čem Mirka sní? Vydejte se s malými kamarády na jejich jarní a letní dobrodružství a společně řešte napínavé hádanky.

se objeví v nejbližší době

Zvláštní okamžiky v Lubinině životě

Co je na mých knihách pro děti tak krásného?

Když připravuji novou dětskou knihu, dávám svým postavám čas, aby v mé hlavě vyrostly a ožily. Mají pak každá svůj vlastní individuální charakter, stejně jako my lidé, a v určitých situacích reagují odlišně. Cítím se být blízce propojená se světem dětí, naštěstí se stále dokážu dívat na svět dětskýma očima, až mě to samotnou vždy znovu překvapí.

Moje lužickosrbské knihy

Lužickosrbská dětská kniha - Juliana
Lužickosrbská dětská kniha - Lubina Hajduk
Překlad filmu do lužické srbštiny
Dětská kniha o koních od Lubiny Hajduk
Sorbischer Krimi Lubina Hajduk
Branko a Lubina si společně čtou
Zvláštní okamžiky v Lubinině životě

Co mě fascinuje na příbězích o zvířatech?

Na příbězích o zvířatech mě fascinuje, že jsou o krok dále od našeho „skutečného“ života. Sice svým zvířecím postavám dávám mnoho lidských vlastností, ale ony si často stejně najdou vlastní kreativní řešení svých otázek a problémů. Stejně jako děti budoucnosti hledají stále nová vlastní řešení, aby se svět dále rozvíjel.

Jako čtenáři přistupujeme ke zvířatům s velkou důvěrou a sympatiemi, a díky tomu dokážeme vnímat pestrou škálu různých povahových rysů. Zvířata mohou dětem pomoci, aby si dokázaly srovnat a pojmenovat to, co prožily. Zvláště malé děti se s nimi snadno ztotožní. Do vyprávění o světě zvířat tak mohou být zasazena i zásadní témata jako přátelství nebo strach a obavy. Děti potřebují stále nové příběhy, v nichž se na různé způsoby vypráví o věcech, které jim leží na srdci.

Proto mám radost, že vám mohu představit dvě zvědavé myšky Mirku a Kiki a zajíce Ferdiho. Zajímavé je, že ačkoli ilustrátor žije v úplně jiném kulturním prostředí, naprosto intuitivně vystihl charakterové rysy zvířátek a dal jim jasnou výtvarnou podobu. Znovu se mi tak potvrdilo, že příběhy a postavy z Údolí u řeky jsou srozumitelné a fungují napříč národy. Proto je dobře, že nyní vycházejí i v cizích jazycích – a těším se na reakce čtenářů.

– Lubina Hajduk-Veljkovićowa

Těším se na vaši zprávu!

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek. Je skvělé, že jste tady. Máte-li chuť, poslechněte si náš podcast, podívejte se na nás na sociálních sítích nebo nám napište, rádi odpovíme na jakoukoli zprávu!

Novinky z našeho knižního projektu: